Ferieaktiviteter

Mostun natursenter: Påskeferieaktiviteter for barn ved Mosvatnet i Stavanger

I påsken er det aktiviteter for barna på Mostun natursenter. Lån fuglesekken på senteret og gå en lærerik tur rundt Mosvatnet.

Kommende datoer

Arrangementet er over.
En stær i toppen av et tre i silhuett mot himmelen som illustrasjonsbilde for påskeaktiviteter på Mostun natursenter

Bilde: BarnasNorge.no illustrasjonsbilde

Arrangør

Mostun natursenter

Ikke oppgitt

Adresse

Henrik Ibsens gate 59, 4021 Stavanger, Norge

Ikke opplyst

Gå til arrangement

Priser

Gratis

Kart

Mostun natursenter inviterer til gratis påskeferieaktiviteter ved Mosvatnet. På tunet henger en påskerebus, og alle som leverer inn svar er med i trekningen om premie. Inne i kafeen er det påskeverksted og ute er det hageleker til fri bruk. Lekekrok med brettspill, puslespill mm. Frøbiblioteket er åpent, så her er det bare å velge seg en favoritt eller to. Åpen kafé.

Når dere er ferdig på natursenteret er det kanskje tid til en tur rundt Mosvatnet? På senteret kan dere låne med en fuglesekk som inneholder fem forskjellige poser med fokus på forskjellige fugletemaer. Og fugler er det mange av rundt vannet, så sekken er morsom læring for hele familien. Fuglesekken kan lånes gratis i senterets åpningstider.

Finn aktiviteter for hele familien i aktivitetskartet

Vi har samlet alt som skjer i én kalender.