Naturopplevelser

Furuset Forum: Kom deg ut-dagen - aktiviteter for barn

Bli med på Kom deg ut-dagen på Furuset, gratis vinteraktiviteter for barnefamilier ved Furuset Forum med skøyter, aking, natursti, eventyrstund, pinnebrød og Turbo.

Kommende forestillinger

01
Feb
12:00
Mor og sønn på en trekjelke mens snøen spruter som illustrasjon for beskrivelsen av Kom deg ut-dagen med DNT på Furuset

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)

Arrangør

Ikke oppgitt

Adresse

Søren Bulls vei 4, 1051 Oslo

Ikke oppgitt

E-post

Ikke oppgitt

Telefon

Ikke oppgitt

Gå til arrangement

Kart

Barnas Turlag i DNT Oslo og Omegn inviterer barnefamilier til Kom deg ut-dagen på Furuset, en gratis utedag med lek, vinteraktiviteter og bålstemning for både små og store. Arrangementet foregår ute ved skøytebanen på Furuset Forum, og passer for alle som vil komme seg ut og gjøre noe hyggelig sammen i nærmiljøet.

Gratis vinteraktiviteter for barn og familier på Furuset Forum

På Kom deg ut-dagen blir det et variert opplegg med aktiviteter som passer for barnefamilier. Barna kan bli med på natursti og bålkviss, høre eventyrstund, prøve hengekøye og sitte på med hest og kjerre. Det blir også skøyter på kunstisbanen (skøyter kan lånes gratis på stedet, ta med hjelm, som er påbudt), og dersom forholdene ligger til rette for det, blir det akeaktiviteter med gratis utlån av akebrett. I løpet av dagen dukker også maskoten Turbo opp for å hilse på barna.

Bålkos, pinnebrød og sosialt fellesskap

Arrangementet er en fin mulighet til å møte andre barnefamilier og være sosial ute. Det blir bålpanner der dere kan varme dere og grille pinnebrød, og stemningen er lagt opp som et drop-in arrangement der dere kan komme når det passer og bli så lenge dere ønsker.

Praktisk informasjon

Kom deg ut-dagen på Furuset arrangeres ved skøytebanen på Furuset Forum og varer fra kl. 12:00 til 15:00. Arrangementet er gratis og krever ingen påmelding. Oppmøtestedet ligger kun ca. 100 meter fra T-banen på Furuset, og området egner seg også for barnevogn (snøforbehold!). Arrangøren oppfordrer til å komme med kollektivtransport, men det finnes parkering i tilknytning til Furuset Forum ved behov.

Ta med klær etter været, gjerne sitteunderlag og grillpinne til pinnebrød hvis dere har, og eventuelt skøyter eller akebrett om dere ønsker å bruke eget utstyr.

Søndag 1. februar 2026 kl. 12:00-15:00

Andre arrangementer på

Det er ikke registrert noen andre arrangementer på denne aktiviteten. Tips oss her!

Finn aktiviteter for hele familien i aktivitetskartet

Vi har samlet alt som skjer i én kalender.