Naturhistorisk museum: Babyomvisning i Klimahuset
Bli med på babyomvisning i Klimahuset på Naturhistorisk museum i Oslo og utforsk klima, vær og natur. For foreldre i permisjon med barn opptil to år.
Kommende datoer

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)
Adresse
Sars' gate 1, 0562 Oslo, Norge
Ikke opplyst
Priser
Kart
Babyomvisning i Klimahuset på Naturhistorisk museum er tilpasset foreldre i permisjon med barn opptil to år. I et rolig tempo utforsker små og store utstillinger om klima, vær og natur, med rom for byssing, gråting og jubelrop underveis.
Babyomvisning i Klimahuset
Omvisningen foregår i den interaktive klimautstillingen i Klimahuset. Sammen med en av museets omvisere får deltakerne en enkel innføring i jordas klimasystem, klimaendringer og hvordan mennesker og natur påvirker hverandre.
Foreldrene kan lære mer om klima, vær og miljø, mens babyene får visuelle og sanselige inntrykk fra utstillingen. Omvisningen varer i omtrent 30 minutter, og underveis er det mulig å stoppe opp, stille spørsmål og snakke med andre småbarnsforeldre.
Oppmøtested er i foajeen ved inngangen til Klimahuset.
Tilrettelagt for foreldre i permisjon og babyer
Tempoet er lavt og stemningen uformell, med rom for byssing, gråt og babypludder. Barnevogner må parkeres under innendørs omvisninger, men museet har et begrenset antall bæreseler til utlån.
Billetten til innendørs babyomvisning inkluderer inngang til museet. Etterpå kan familiene utforske Klimahuset videre, gå en trilletur i Botanisk hage eller besøke kafeen Handwerk Botaniske.
Naturhistorisk museum arrangerer babyomvisninger hver tirsdag vår og høst. Omvisningene veksler mellom de zoologiske og geologiske utstillingene, Klimahuset og Botanisk hage.
Les mer om utstillingene, Botanisk hage og museets øvrige tilbud for barn i aktivitetsprofilen for Naturhistorisk museum.
Naturhistorisk bibliotek – pause etter omvisningen
Naturhistorisk bibliotek er et rolig sted å ta en pause etter babyomvisningen. Her kan familier spise medbrakt mat, varme opp barnemat og bruke bordene og den lille kjøkkenkroken.
Biblioteket har bøker om blant annet dyr, dinosaurer, planter, steiner, verdensrommet og klima. Her finnes også LEGO, duplo, puslespill, dyrefigurer og fossiler som barna kan ta på. En hel vegg viser fossiler som er 50 millioner år gamle.
Påmelding, billetter og datoer
Babyomvisningene krever påmelding og har et begrenset antall plasser.
Babyomvisning i Klimahuset arrangeres kl. 12:30–13:00 på følgende tirsdager høsten 2026:
- Tirsdag 20. oktober
- Tirsdag 10. november
- Tirsdag 1. desember
Klikk på Gå til arrangement øverst på siden for å åpne arrangementskalenderen til Naturhistorisk museum. Finn ønsket dato for mer informasjon og lenke til billetter.
Museet har garderobe i kjelleretasjen i Brøggers hus. Utstillingene er tilrettelagt for rullestolbrukere.
Ser dere etter flere arrangementer for barn i Oslo, finner dere et oppdatert utvalg i guiden Hva skjer i Oslo for barn denne helgen?
Informasjonen kan endres. Se museets nettsider for oppdatert informasjon om tidspunkt, påmelding og billetter.



































.avif)








-(1).jpeg)
