Arkeologisk museum Stavanger: Vinterferieaktiviteter for barn
Vinterferie på Arkeologisk museum i Stavanger med «Isbjørnuke», aktiviteter for barn i utstillingene, verdens eldste isbjørnskjelett, besteforeldredag og forestilling for de minste.
Kommende forestillinger

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)
Adresse
Peder Klows gate 30A, 4010 Stavanger, Norge
Ikke oppgitt
E-post
Ikke oppgitt
Telefon
Ikke oppgitt
Priser
Kart
I vinterferien inviterer Arkeologisk museum i Stavanger barnefamilier til «Isbjørnuke», med enkle aktiviteter i utstillingene og egne høydepunkter for barn i ulike aldre gjennom hele ferieperioden.
Vinterferien på museet – Isbjørnuke 21. februar–1. mars
I vinterferien inviterer Arkeologisk museum barnefamilier til «Isbjørnuke», en lærerik vinterferieopplevelse med fokus på museets helt spesielle isbjørn, Finn. Gjennom hele perioden kan barn og voksne utforske utstillinger og enkle aktiviteter som gir innblikk i både naturhistorie og arkeologi.
Møt Finn – verdens eldste komplette isbjørnskjelett
Midtpunktet for vinterferien er Finn, et 12 400 år gammelt isbjørnskjelett som regnes som det eldste komplette funnet i verden. Skjelettet ble funnet ved en tilfeldighet på Finnøy i 1976 og har siden vært en av museets mest unike gjenstander. I vinterferieuken er det Finn som setter rammen for opplevelsene på museet med aktiviteter som
- Isbjørnsporløype i utstillingene og
- Raritetskabinettet med isbjørnmaske og isbjørnfigur
Aktivitetene kan gjøres i eget tempo og passer for barn i ulike aldre.
Internasjonal isbjørndag og besteforeldredag
Fredag 27. februar markeres Den internasjonale isbjørndagen på museet. Samtidig er det også besteforeldredag, noe som betyr at alle besteforeldre får gratis inngang når de besøker museet sammen med barnebarn i vinterferien.
Forestilling for de minste i steinalderutstillingen
Søndag 1. mars kl. 13.00 inviterer Teater Åndsverk til den sanselige og interaktive forestillingen "En reise i elementene" i steinalderutstillingen. Forestillingen er spesielt tilrettelagt for de aller minste barna, i alderen 0–3 år.
"En reise i elementene" tar barna med på en rolig og rytmisk ferd gjennom elementene ild, luft, jord og vann. Gjennom bruk av musikk, sang, dukkespill og taktile materialer skapes en nær og trygg atmosfære der barna sitter tett på utøverne i sirkel. Opplevelsen legger vekt på fellesskap, undring og utforskning i et tempo som passer små barn.
Museumsrabatt i vinterferien
I perioden 21. februar–1. mars kan dere få 20 % rabatt på inngang til flere museer i regionen ved å vise billett fra et tidligere museumsbesøk. Ordningen gjelder blant annet Arkeologisk museum, Stavanger museum, Norsk barnemuseum, Norsk Oljemuseum og flere andre samarbeidende museer.
Klikk på Gå til arrangement øverst på siden for mer informasjon om vinterferien på Arkeologisk museum.































.avif)









