Familiearrangementer

Natt på Akvariet i Bergen – familieovernatting blant fisk og sjødyr

Bli med på Natt på Akvariet i Bergen 11.–12. september 2026. En unik familieovernatting med pizza, omvisning bak kulissene og overnatting blant fisk og sjødyr.

Kommende datoer

11
Sep
17:00
Tropisk fisk i et akvarium mot en mørkeblå bakgrunn, som illustrasjonsbilde for beskrivelsen av arrangementet Natt på Akvariet

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)

Arrangør

Akvariet i Bergen

Ikke oppgitt

Adresse

Nordnesbakken 4, 5005 Bergen, Norge

Ikke opplyst

Gå til arrangement

Priser

Billett kr 1030 per person Lik pris for barn og voksen 1 billett gjelder for 1 person

Kart

Akvariet i Bergen inviterer til Natt på Akvariet, en familieovernatting der barn og voksne får oppleve akvariet etter stengetid. Når de siste dagsgjestene har gått hjem og kveldsmørket senker seg, får deltakerne utforske en side av Akvariet som få andre opplever. Flere av dyrene er mer aktive i skumringen, stemningen er roligere, og opplevelsen blir annerledes enn under et vanlig besøk.

Opplev Akvariet etter stengetid

Natt på Akvariet gir familier mulighet til å være på Akvariet gjennom kvelden og natten. Når lyset dempes og bygget blir stille, oppstår en helt annen atmosfære enn på dagtid. Opplevelsen passer for familier med barn fra 5 års alderen.

Deltakerne får tid til å utforske akvariene og utstillingene, samtidig som de opplever hvordan livet på Akvariet fortsetter etter at dørene er stengt for publikum. For barna er det en spesiell opplevelse å tilbringe natten omgitt av fisk, sjødyr og akvarier.

Bak kulissene med dyrepasserne

Et av høydepunktene under arrangementet er omvisningene bak kulissene. Sammen med dyrepasserne får barna besøke områder som vanligvis ikke er åpne for publikum og lære mer om hvordan dyrene blir tatt vare på.

Gjennom kvelden får familiene innblikk i arbeidet som foregår på Akvariet, samtidig som de kommer nærmere både dyrene og menneskene som jobber med dem hver dag.

En unik familieopplevelse i Bergen

Natt på Akvariet kombinerer overnatting, læring og naturopplevelser på en måte som gjør det til et minneverdig familiearrangement. Det å få sovne og våkne midt blant akvarier, fisker og sjødyr er en ganske spesiell opplevelse som huskes lenge.

Praktisk informasjon

Arrangementet arrangeres fra fredag 11. september til lørdag 12. september 2026. Overnattingen foregår inne på Akvariet, og både barn og voksne deltar sammen gjennom hele opplevelsen. Billettsalget startet i juni 2026. Antallet plasser er begrenset til 40.

Klikk på Gå til arrangement for å åpne arrangementsbeskrivelsen med lenke til billettkjøp.

Andre arrangementer på Akvariet i Bergen

Det er ikke registrert noen andre arrangementer på denne aktiviteten. Tips oss her!

Finn aktiviteter for hele familien i aktivitetskartet

Vi har samlet alt som skjer i én kalender.