USF Verftet Bergen: "Sangen fra verdens ende" - gratis høstferieteater
Opplev «Sangen fra verdens ende» på USF Verftet i høstferien, en gratis teaterforestilling for barn fra 5 år med humor, fantasi og undervannseventyr.
Kommende forestillinger

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)
Adresse
Georgernes Verft 12, 5011 Bergen
Ikke oppgitt
E-post
Ikke oppgitt
Telefon
Ikke oppgitt
Priser
Kart
Teaterforestilling for barn og familier i høstferien
I høstferien inviterer Den Nationale Scene (DNS) til den fantasifulle teaterforestillingen «Sangen fra verdens ende» på USF Verftet i Bergen. Møt oppdrettslaksen Linda med kløende finne og store spørsmål i hodet. Når broren Lars reiser bort for å finne en kur mot en mystisk sykdom, følger Linda etter og kastes inn i et undervannseventyr fullt av farer, sjømonstre og uventede møter.
Forestillingen varer i ca. 35 minutter og passer for barn fra 5 år. Gratisbillett hentes ut på forhånd på USF Verftets hjemmeside.
Et undervannseventyr med humor og fantasi
"Sangen fra verdens ende" er fylt med humor, visdom og havets hemmeligheter. Historien handler ikke bare om kampen mot sykdom og farer, men også om å finne ut hvem man egentlig er. Publikum får være med på en fortelling der fantasi, musikk og lek møter naturens egne mysterier.
Forestillingen spilles i Teatertilhengeren, en mobil scene som på et øyeblikk forvandles til et lite teaterrom. Her skaper en liten skuespillertrupp store historier i små rammer, med nærhet til publikum og en stemning som passer både barn og voksne. Teatertilhengeren står innendørs i Hallen USF, men hallen er ikke isolert så kle dere deretter.






























.avif)









