Det Norske Teatret: "Gudenes voktere" - barneforestilling

Gudenes voktere på Det Norske Teatret – et teaterstykke om voksne for barn, med humor, alvor og fantasirike karakterer for publikum fra 9 år.

Bilde: BarnasNorge.no illustrasjonsbilde

Far, datter og sønn i supermann-kostymer fortografert nedenfra mot en blå himmel som illustrasjonsbilde til barneforestillingen Gudenes voktere på Det Norske Teatret

Når er Det Norske Teatret: "Gudenes voktere" - barneforestilling?

10:30
10
06/2025
13:00
10
06/2025
Ingen pågående kampanjer er registrert for dette arrangementet.

Et globalt teaterprosjekt for barn

"Gudenes voktere" er et unikt teaterstykke som fremføres i 11 land på fem kontinenter i løpet av 2025. Forestillingen er en del av The Childhood Project, et internasjonalt samarbeid mellom teatre fra blant annet Norge, Sverige, Tyrkia, Bangladesh, USA og Sør-Afrika. Målet er å fremme kultur for barn og unge over hele verden gjennom felles scenekunst.

Et teaterstykke om voksne, for barn

Forestillingen tar for seg barns perspektiv på voksne, og hvordan det er å leve i en verden styrt av dem. Med utsagn som "Voksne er noen ganger som guder. Med superkrefter" og "Men de vet ikke om din superkraft. At du kan se rett gjennom dem", inviteres publikum til refleksjon og innsikt. Stykket er basert på intervjuer med barn og voksne fra de 11 deltakerlandene, og gir en universell fortelling som barn over hele verden kan relatere seg til.

Samtidige premierer over hele verden

Verdenspremieren på "Gudenes voktere" er i Tyrkia den 30/5. Den norske premieren er på Det Norske Teatret under Heddadagene i Oslo. Forestillingen er et gjestespill fra Unge Viken Teater.

En forestilling for hele familien

"Gudenes voktere" passer for barn fra 9 år og oppover, og varer i 45 minutter. Forestillingen kombinerer humor, alvor og fantasirike karakterer, og gir både barn og voksne en felles opplevelse som kan inspirere til samtaler om forholdet mellom generasjoner.

Flere arrangementer for barn i Oslo