DuVerden sjøfartsmuseum + vitensenter

DuVerden sjøfartsmuseum + vitensenter er et sjøfartshistorisk og vitenskapelig opplevelses- og læringssenter. Interaktive utstillinger, mange innenfor fokusområdet klima og energi. 3D kino som viser filmer (10-12 minutter) i helgene, og en populær skipssimulator.

Orf3us, CC-BY-SA 4.0

Adresse

Tollbugata 23, 3933 Porsgrunn, Norge

E-post

booking@du-verden.no

Telefon

954 28 959

Gå til nettside

Åpningstider

Tirsdag til fredag: 09:00-15:00

Lørdag og søndag: 11:00-16:00

Sommeråpent alle dager 11:00-16:00. Samme åpningstider gjelder normalt i skolenes vinter- og høstferie

Stengt mandager, 1/1, 1/5, 17/5, 23 - 26/12 og 31/12

Det er ikke oppgitt åpningstider for denne aktiviteten.

Priser

Barn under 4 år gratis

Barn /ungdom / voksen kr 150

Familie (2 voksne + 2 barn) kr 480

Ekstra barn kr 95

Salg av årskort 

Billetter må kjøpes fysisk hos DuVerden, ingen online booking

Det er ikke oppgitt priser for denne aktiviteten.

Kart

DuVerden sjøfartsmuseum + vitensenter er et sjøfartshistorisk og vitenskapelig opplevelses- og læringssenter. Sjøfartsmuseet er en integrert del av vitensenteret, med interaktive installasjoner knyttet til ulike temaer som klima og energi, lasting og lossing, logistikk og sikkerhet. 3D-kino, , katalysator, kransimulator og skipssimulator. 

Det er arrangementer for barn og barnefamilier flere helger og i skoleferier. Se programmet for DuVerden sjøfartsmuseum + vitensenter

I de interaktive utstillingene kan man teste reaksjonsevnen, lære om klima og energi, utforske hvordan man laster en båt, lage vind med storm styrke, eller sette sjøbein. Lær også mer om coronaviruset og -pandemien, en bildevisualisering som du nok aldri har sett før. En spesiell attraksjon er senterets skipssimulator, hvor man kan styre alt fra en patruljebåt for kystvakten til en stor lastebåt. DuVerden har også et eget astroamfi der besøkende kan se 3D-filmer eller ta en reise i verdensrommet. 

I 1. etasje er det en utstilling om lokal sjøfartshistorie, som er gratis å komme inn på. Utstillingen er full av små fortellinger om sjøfolk, redere, skip, havner, handel og farefulle reiser over hele verden, gjennom flere hundrede år.

Arrangementer på DuVerden sjøfartsmuseum + vitensenter

No items found.

Finn aktiviteter for hele familien i aktivitetskartet

Vi har samlet alt som skjer i én kalender.