KRUX Klatring og Buldring

Klatrehallen har en av Norges høyeste klatrevegger, med høyde fra 11 til 25 meter. Det er 7 autobelays, dvs. automatiske sikringsmaskiner som gjør at ingen i følget trenger brattkort. To autobelays er på 4,5 meter og tilpasset barn fra 2 år, fire stykker er på 11 meter og tilpasset barn fra ca 5 år, mens den siste er festet på 16 meter.

Det er over 250 m2 med buldrevegger. Veggene er fra 3,5 til 4,3 meter høye og har utfordringer som går fra lett til vanskelig. For barn og nybegynnere er er det et eget buldrerom med litt lavere buldrevegger. Buldring er gøy for hele familien! Det kreves ingen sikring, under veggene ligger tykke gummimatter som man faller ned på.

Barn under 13 år skal være under tilsyn av ansvarlig voksen over 18 år i klatresenteret. Barn under 13 år som klatrer med autobelay skal kobles inn og ut av voksen. Barn og unge under 18 år må ha en ansvarserklæring underskrevet av foresatt for å kunne klatre.

Anlegget ligger i Krux Oppdal Innovasjonssenter i Oppdal sentrum.

Arrangementer hos KRUX Klatring og Buldring

Denne aktiviteten har ingen kommende arrangementer.