NaKuHel sommerleir og Basecamp – aktivitetsleir for barn ved Semsvannet i Asker

Basecamp og Sommerleir ved Semsvannet i Asker i henholdsvis uke 32 og 33 for barn 1.–7. trinn. Friluftsliv, dyr og aktiviteter med NaKuHel.

Bilde: BarnasNorge.no (illustrasjonsbilde)

Adresse

Semsveien 168, 1384 Asker

SoMe

Gå til påmelding

Åpningstider

Basecamp: uke 32 - prioritert behovsprøvede gratisplasser, ikke åpen påmelding

Sommerleir: uke 33 - åpen påmelding

Priser

Sommerleir kr 3950 per barn 

Basecamp er prioritert behovsprøvede gratisplasser

Kart

NaKuHel Basecamp og Sommerleir er et sommertilbud for barn som ønsker aktive og lærerike dager ute i naturen. I området rundt Semsvannet i Asker får deltakerne utforske natur, dyr og friluftsliv gjennom varierte aktiviteter, samtidig som de opplever mestring og fellesskap i trygge rammer.

Praktisk informasjon

Sommerleir og Basecamp i regi av NaKuHel arrangeres sommeren 2026 i ukene 32 og 33.

Målgrupper:

Sommerleir: barn 1.–4. trinn

Tid: mandag-fredag kl. 08:30-16:00 (uke 33)

Basecamp: barn 4.–7. trinn (plass til 30 barn)

Tid: mandag-fredag kl. 09:00-14:30 (uke 32)

Oppmøte og aktiviteter foregår i Semsvannsområdet i Asker.

Barna deles inn i grupper på 6-8 barn med egen gruppeleder gjennom uken.

Aktiviteter på NaKuHel Basecamp og Sommerleir

Gjennom uken får barna delta i et variert program med aktiviteter ute i naturen. Eksempler på aktiviteter er turer rundt Semsvannet, skattejakt, gårdsbesøk, matlaging, møte med dyr og ulike friluftsaktiviteter som bading og utforsking.

Barna får også prøve kreative og praktiske aktiviteter som naturstier, enkle førstehjelpsøvelser og samarbeid i grupper. Noen dager inkluderer spesielle opplevelser som hundekjøring, ridning eller besøk til lokale gårder.

NaKuHel legger vekt på inkludering, fellesskap og naturopplevelser, og gir deltakerne en aktiv ferie med både læring, lek og nye vennskap.

Se arrangørens nettside for mer informasjon og påmelding.

Få flere besøkende til din opplevelse

Tips oss om din opplevelse i dag, så legger vi den ut på BarnasNorge.no innen kort tid.